UNOde50 – unikalna biżuteria hand-made prosto z Hiszpanii

Biżuteria UNOde50 powstała z pragnienia wolności i kreatywności. Ręcznie wykonane kolekcje to manifest twórczy, dzięki którym marka przeciera nowe szlaki z każdym kolejnym projektem. Oryginalność to jednak nie cel sam w sobie, choć wszyscy jej pożądamy. Kluczem do zrozumienia UNOde50 są emocje, które towarzyszą nam codziennie. Wybierz się w niesamowitą podróż, która rozpoczęła się w Madrycie pod koniec lat 90. i trwa do chwili obecnej.

Wszystko zaczyna się od kreatywności

Twórcą marki jest José Azulay, który jak mówi, w każdy projekt wkłada jak najwięcej emocji, dlatego jego kolekcje są tak różnorodne, jak nastrój, który zmienia się w ciągu dnia. Dotyczy to każdego etapu kreowania biżuterii – od pierwszej koncepcji, przez wybór materiałów, po fantazyjne i niepowtarzalne wykonanie. UNOde50 pojawiło się w Hiszpanii pod koniec lat 90., aby zachwycać swoją kreatywnością i oryginalnością, którą gwarantuje ręczne, unikalne połączenie metalu, skóry, kamieni szlachetnych i innych materiałów.

Błyskotliwa jakość biżuterii hand-made UNOde50

Sama idea oryginalności to nie wszystko – liczy się przywiązanie do każdego detalu. W przypadku UNOde50 ogromną wagę przykłada się do samego procesu twórczego. Do dziś wszystkie dzieła marki są wytwarzane w Madrycie. Tam biżuteria przechodzi na każdym etapie formowania rygorystyczne testy jakości, dzięki czemu jest dokładnie taka, jak założył autor kolekcji. Choć w toku tworzenia powstaje odpowiednia, wyjściowa forma biżuterii, to zawsze jest ona poddawana ręcznej obróbce, aby nic nie straciła z pierwotnego zamysłu, utrwalonego na szkicach. Ręczna biżuteria UNOde50 odniosła tak wielki sukces, ponieważ mimo indywidualnego charakteru nigdy nie porzuciła swojego pochodzenia. Inspiracją twórcy może być natura, ale i przedmioty codziennego użytku, co symbolizuje życie w jego pierwotnym stanie. Zastosowane kamienie natomiast, mówi José Azulay, reprezentują pozytywną energię i czystą radość z życia.

Synonim sukcesu

Jednym z wyróżników UNOde50 jest zastosowanie niezwykle cienkiej warstwy srebra, które sprawia, że biżuteria jest hipoalergiczna. Jednak główną cechą wszystkich kolekcji tej hiszpańskiej, ręcznie tworzonej biżuterii jest rozmaitość motywów, po które sięga. To dzięki temu dziś mówimy o międzynarodowej ekspansji UNOde50. Potwierdza to wyjątkowość, ale i uniwersalność idei, którymi kieruje się José Azulay. Składnikiem sukcesu, poza doskonałym produktem, jest nieustanna gotowość do nauki, ciekawość świata oraz chęć do poszukiwania coraz to nowych inspiracji. UNOde50 dziś to już ponad 100 sklepów w 40 krajach świata oraz dwie nowe kolekcje każdego roku.

Poszukujesz biżuterii, która jak żadna inna nie wyrazi Twojego wolnego ducha? Zanurz się w hiszpańskim temperamencie i niesłabnącą siłą kreatywności, których owocem są jedyne w swoim rodzaju kolekcje UNOde50.